השעה 23:40. יש לכם אחת-עשרה לשוניות פתוחות, סרטון שמסביר למה Bambu Lab A1 היא הקנייה המושלמת, וסרטון שני, בביטחון זהה לגמרי, שמסביר למה היא טעות. ליד המקלדת עומד ספל קפה שעוד לא החליט אם הוא חם.
בלשונית השביעית כתוב "אל תקנו מדפסת פתוחה". בשמינית: "פתוחה זה הכי פשוט". בתשיעית מישהו ממליץ על מדפסת ב-6,990 ₪, ובעשירית מישהו אחר מדפיס נהדר על מדפסת ב-899 ₪. כולם בטוחים. כולם גם צודקים.
החדשות הטובות: זה לא בלבול, זה סימן. המדפסות המובילות היום טובות כולן, ואם תבחרו "לא נכונה" ביניהן, לא עשיתם טעות. בוחרים לפי מה שמדפיסים, כמה מקום יש וכמה רוצים להשקיע, וכל אחת מהן תדפיס לכם יפה.
זה ההמשך הבוגר של איך בוחרים מדפסת ראשונה לילד: אותה משפחת דגמים, אבל עם טבלאות, מדרגות תקציב ושאלות של מבוגרים. מי שרוצה קודם את הבסיס, יש גם את בחירת המדפסת הראשונה שלכם.
המחירים מאתרי החנויות, כולל מע"מ, נכון ל-14 באוקטובר 2026. מחירים ומלאי משתנים, כדאי לבדוק לפני קנייה.
תשעה דגמים, שתי טבלאות
כדי שהטבלה תיכנס למסך של טלפון חילקנו אותה לשתיים: קודם מה המדפסת יודעת לעשות, ואחר כך כמה היא עולה ומי אחראי לה.
מיטה היא האזור שאפשר להדפיס בו, במילימטרים (רוחב × עומק × גובה). Combo הוא הדגם עם מערכת הצבעים הנוספת בקופסה.
| דגם | מיטה (מ"מ) | פתוחה או סגורה | צבעים | חומרים | רעש, לפי היצרן |
|---|---|---|---|---|---|
| Bambu Lab A1 mini | 180×180×180 | פתוחה | AMS lite (ב-Combo) | PLA, PETG, TPU | עד 49 דציבל במצב שקט |
| Bambu Lab A1 | 256×256×256 | פתוחה | AMS lite (ב-Combo) | PLA, PETG, TPU | עד 49 דציבל במצב שקט |
| Bambu Lab A2L | 330×320×325 | פתוחה | AMS lite (ב-Combo) | PLA, PETG וחומרים שאינם הנדסיים | מתחת ל-49 במצב שקט, כ-52 רגיל |
| Bambu Lab P2S | 256×256×256 | סגורה, מסנן פחם | AMS 2 Pro (ב-Combo) | PLA, PETG, TPU, ABS, ASA ועוד | לא מצאנו נתון רשמי |
| Bambu Lab H2S | 340×320×340 | סגורה, תא מחומם | AMS 2 Pro (ב-Combo) | כמעט הכול, כולל חומרים הנדסיים | מתחת ל-50 |
| Elegoo Centauri Carbon 2 | 256×256×256 | סגורה, מסנן HEPA ופחם | CANVAS, ארבעה צבעים (ב-Combo) | PLA, PETG, ABS, ASA, TPU וחומרים מחוזקים | מתחת ל-45 |
| Flashforge Adventurer 5M Pro | 220×220×220 | סגורה, מסנן HEPA ופחם | צבע אחד | PLA, PETG ועוד, פייה עד 280° | 50 במצב שקט, 55 רגיל |
| Prusa Core One | 250×220×270 | סגורה, תא עד 55° | לא בבסיס. ערכת INDX רק ל-Core One+ | PLA, PETG, ASA, PC, ניילון | לא פורסם |
| Snapmaker U1 | 270×270×270 | פתוחה למחצה, מכסה עליון אופציונלי | ארבעה ראשי הדפסה | PLA, PETG, TPU, PVA. עם המכסה גם ABS ו-ASA | לא פורסם |
הרעש הוא מה שהיצרנים מצהירים, בתנאי המדידה שלהם. לא מצאנו מדידות עצמאיות, ואצל P2S המקורות הלא רשמיים סותרים זה את זה, אז לא נעתיק מספר. צפו בסרטון עם סאונד לפני שמחליטים.
| דגם | מחיר ומקום, 14.10.2026 | אחריות |
|---|---|---|
| A1 mini | ₪899 Bug; ₪1,049 3DbotX. Combo: ₪1,590 Bug; ₪1,990 3DbotX | שנה דרך יבואן רשמי (Bug, 3DbotX) |
| A1 | ₪1,390 3DbotX; ₪1,399 Bug; ₪1,590 ProMaker. Combo: ₪1,890 3DbotX; ₪1,899 Bug | שנה דרך יבואן רשמי. ב-ProMaker: אחריות מקומית לשנה, לפי הדף |
| A2L | ₪1,799 Bug (בלי AMS). Combo: ₪2,390 3DbotX; ₪2,399 Bug; ₪2,590 ProMaker | שנה דרך יבואן רשמי |
| P2S | ₪3,390 ProMaker; ₪3,490 3DbotX. Combo: ₪3,890 Bug; ₪3,990 3DbotX ו-ProMaker; ₪5,190 Spider3D | שנה דרך יבואן רשמי |
| H2S (Combo עם AMS 2 Pro) | ₪6,990 3DbotX ו-ProMaker; ₪7,490 Spider3D | שנה דרך יבואן רשמי |
| Elegoo Centauri Carbon 2 (Combo) | ₪2,449 ProMaker, במלאי. ב-Panda3D ₪2,899, אזל | Panda3D: יבואן רשמי, 12 חודשים למדפסת, 3 חודשים למסך, לפייה ולמאוורר, בלי אחריות למשטח |
| Flashforge Adventurer 5M Pro | ₪2,990 יזמקו תלת מימד | יבואן רשמי ובלעדי, 12 חודשים |
| Prusa Core One (מורכבת) | ₪6,599 יזמקו תלת מימד. ב-ProMaker ₪5,990, אזל | יבואן רשמי, 12 חודשים |
| Snapmaker U1 | ₪4,590 ProMaker; ₪4,890 3DbotX ויזמקו | 3DbotX: אחריות יבואן לשנה |
שני דברים בולטים. הראשון: אותו Combo של P2S עולה 3,890 ₪ בחנות אחת ו-5,190 ₪ באחרת, אז ייתכן שהחבילות שונות, אבל כדאי לבדוק מה בקופסה.
השני: המחירים זזים מהר. ב-9 באוקטובר ה-Combo של P2S אצל Bug עלה 4,290 ₪, וחמישה ימים אחר כך 3,890 ₪. ה-Centauri Carbon 2 Combo ב-Panda3D היה אז במלאי, והיום אזל. אין "יום קנייה מושלם".
אין כאן טעות. ברצינות
זה הסעיף שבגללו כתבנו את המדריך, אז נגיד אותו פעם אחת, לאט: אם בחרתם באחת מהמדפסות שבטבלה, בחרתם טוב. גם אם הייתם בוחרים אחרת אחרי שנה.
למה אנחנו בטוחים:
- כולן עושות את אותו הדבר בבסיס. מחממות חוט פלסטיק (פילמנט) ובונות ממנו שכבה על שכבה. ברוב הדגמים כאן יש גם כיול אוטומטי, Wi-Fi ופרופילי הדפסה מוכנים לחומרים נפוצים.
- הידע עובר איתכם. סלייסר, שכבה ראשונה, קבצי 3MF ו-STL: מה שלמדתם על אחת, תשתמשו בו בשנייה.
- החומר סטנדרטי. פילמנט 1.75 מ"מ הוא הנפוץ בכל הדגמים האלה, וחנויות הפילמנט בארץ מוכרות לכולם.
- הקבצים שלכם לא שייכים לאף מותג. מחזיק מפתחות שתכננתם יודפס על כל אחת מהן.
מה כן משתנה, ואלה עניינים של התאמה, לא של טעות:
- גודל המיטה. A1 mini היא 180 מ"מ, ו-A1 היא 256. כלומר כמעט פי שלושה בנפח.
- פתוחה או סגורה. ABS ו-ASA נוחים יותר בסגורה, PLA ו-PETG מסתדרים גם בפתוחה.
- כמה צבעים. מערכת צבעים אפשר להוסיף גם אחר כך, ואפשר גם להסתדר בלעדיה.
- רעש, מחיר ומקום על השולחן.

ומה שבאמת קובע אם ההדפסות יצאו יפות? פחות המותג, יותר ארבעה דברים פשוטים:
- שכבה ראשונה טובה. מיטה נקייה (בלי טביעות אצבע), ובדיקה קצרה בכל הדפסה חדשה. פירוט כאן.
- פילמנט טוב ויבש. גליל ישן שספג לחות מתנהג בצורה מוזרה. על חומרים ואחסון.
- כמה הדפסות כיול. סדר פעולות פשוט, פעם אחת לכל חומר חדש.
- תחזוקה קטנה. ניקוי, שימון, תחזוקה בסיסית.
ואם בעוד שנה תרצו מדפסת נוספת, זו לא הוכחה שטעיתם. זו הוכחה שהתחביב תפס.
ומה עם אתרי המודלים, הסלייסרים והענן של כל מותג? הכול בהשוואת האקוסיסטמים.
לפי שימוש: מה מתאים למי
תחביב ראשון
- מה חשוב: מחיר סביר, התחלה קלה, ומישהו שאפשר לשאול.
- מתאים: Bambu Lab A1 mini או A1. פתוחות, זולות יחסית, ועם קהילה גדולה סביבן. אם אתם מעדיפים סגורה: Elegoo Centauri Carbon 2.
- צבע אחד מספיק לגמרי להתחלה. רוב החיים עוברים על PLA. הדפסה ראשונה: המדריך שלנו.
מוכרים מוצרים בהתאמה אישית
אינסטגרם, Etsy, חנות קטנה: מחזיקי מפתחות עם שם, שלטים, מתנות. כאן שלושה דברים חשובים.
- אמינות. שההדפסה תסתיים בלי שתעמדו מעליה. אחריות עם שירות בארץ שווה כאן הרבה (ראו "איפה קונים").
- זמן לפריט. מהירות מרבית היא לא זמן הדפסה אמיתי: מתי מהירות משתלמת.
- צבעים. מחזיק מפתחות בשני צבעים נמכר אחרת, אז Combo (A1 Combo, Centauri Carbon 2 Combo או P2S Combo) הוא בדרך כלל הבחירה.
רעיון לשקול: שתי מדפסות קטנות מדפיסות במקביל ומגבות זו את זו. זו לא חובה, זה פשוט חשבון שכדאי לעשות.
ומה בכלל קובע כמה זמן לוקחת הדפסה, ומה אפשר לקצר בלי לשלם יותר מדי? למה הדפסה אחת לוקחת חצי שעה ואחרת חצי יום? עושה סדר.
כלים שלנו שיחסכו שעות: מחזיק מפתחות שם (מקלידים שם, מקבלים קובץ), מחשבון תמחור, ומכירת מוצרים מודפסים. איך מתמחרים: תמחור הדפסות.
חלקים פונקציונליים
תושבת, מדף, חלק חילוף למכשיר, ידית. כאן החומר חשוב יותר מהדגם.
- PETG חזק ועמיד יותר מ-PLA ומסתדר גם במדפסת פתוחה.
- TPU גמיש, לנעליים, גומיות וכיסויים.
- ASA ו-ABS עמידים לשמש ולחום, ונוחים יותר במדפסת סגורה ומאווררת: P2S, Centauri Carbon 2, Core One, H2S, או U1 עם המכסה.
- חומרים מחוזקים בסיבי פחמן שוחקים את הפייה. ב-P2S הפייה מוקשחת מהקופסה (לפי הוויקי של Bambu Lab), Elegoo מציינת תמיכה בחוטים מחוזקים ב-Centauri Carbon 2, וב-A1 אפשר להחליף לפייה מוקשחת בנפרד.
עוד בנושא: סוגי הפילמנט וסבילויות והתאמה.
חפצים גדולים
קסדה, מעמד גדול, ארגונית. A2L (330×320×325) ו-H2S (340×320×340) הן הגדולות כאן. נפח ההדפסה של A2L הוא בערך כפול מזה של A1.
אבל גדול הוא גם ארוך. הדפסה של עשר שעות שנכשלת בשעה תשע היא לא כיף. בדקו את הקובץ לפני, ושקלו לפצל דגם גדול לחלקים ולהדביק. זה עובד מצוין גם על A1.
דירה קטנה
שלוש שאלות: כמה רעש, מה עם האוויר, והאם יש מקום.
- רעש: Centauri Carbon 2 (מתחת ל-45 דציבל) ו-Flashforge 5M Pro (50 עד 55) הן סגורות ומצהירות על רעש נמוך. לפתוחה אין דלת שתשתיק, אבל לפי Bambu גם ה-A1 יכולה לרדת ל-49 דציבל במצב שקט.
- אוויר: מסנן מובנה בסגורות. עוד בסעיף על אוויר, בהמשך.
- מקום: מדפסת צריכה שולחן יציב, מרחק מווילונות ומקום לפתוח את הדלת. ראו בטיחות ומיקום.
צבעוני
- Combo: A1 Combo, Centauri Carbon 2 Combo, P2S Combo. מחליפות צבעים אוטומטית, אבל מפיקות פסולת בכל החלפה.
- Snapmaker U1 מחליפה ראשי הדפסה במקום להחליף חוט דרך אותה פייה, ולפי היצרן מפיקה עד 85% פחות פסולת. זו טענת יצרן, ולא בדקנו אותה.
- בלי מערכת צבעים: גם מדפסת עם צבע אחד יכולה לתת שכבות צבעוניות בהחלפת גליל ידנית. SVG שכבתי מכין לכם את זה.
הפירוט בהדפסה רב-צבעית: כל השיטות והמחיר הנסתר.

שלוש מדרגות תקציב
הטווחים לפי המחירים של 14.10.2026, כולל מע"מ, ומוכרים בחנות ששמה מופיעה בטבלה.
עד כ-2,000 ₪: כניסה נעימה
- A1 mini: ₪899 עד 1,049. Combo עם ארבעה צבעים: ₪1,590 עד 1,990.
- A1: ₪1,390 עד 1,590. Combo: ₪1,890 עד 1,899.
- מקבלים: מדפסת שמדפיסה יפה, קהילה גדולה ומערכת צבעים אופציונלית.
- מוותרים על: דלת. ועל ABS ו-ASA (ראו בהמשך).
2,000 עד 4,000 ₪: מדרגת האמצע
- A2L Combo: ₪2,390 עד 2,590. מיטה גדולה, פתוחה.
- Elegoo Centauri Carbon 2 Combo: ₪2,449 ב-ProMaker. סגורה, עם מסנן, ארבעה צבעים. יצאה בינואר 2026 לפי All3DP, ולכן יש סביבה קהילה קטנה יותר.
- Flashforge Adventurer 5M Pro: ₪2,990. סגורה, צבע אחד.
- Bambu Lab P2S: ₪3,390 עד 3,490, ו-Combo ₪3,890 עד 3,990.
מעל 4,000 ₪
- Snapmaker U1: ₪4,590 עד 4,890. ארבעה ראשי הדפסה, מעט פסולת, פתוחה למחצה.
- Prusa Core One: ₪6,599 ביזמקו (בחנות יש גם Core One+ דור 2 עם מחליף כלים INDX, ₪8,366).
- Bambu Lab H2S Combo: ₪6,990 עד 7,490. גדולה, סגורה, עם תא מחומם.
- מי צריך: מי שמדפיס הרבה, מי שמשתמש בחומרים הנדסיים, או מי שרוצה גודל וצבע ביחד. לא תחביב ראשון, אלא אם התקציב מרשה והסקרנות גדולה.
אם יש תקציב נוסף: עדיף לקנות Combo מאשר "עוד שדרוג". הצבע זה מה ששינה למדפסות האלה את החיים.
פתוחה או סגורה, צבע אחד או כמה: מה זה משנה ביום-יום
פתוחה מול סגורה
פתוחה (A1 mini, A1, A2L, ו-U1 בלי המכסה): קל לגשת, קל לראות, זולה וקלה לפירוק. אבל אבק, אוויר זז וחום בחדר משפיעים עליה, ואת הידיים והחתולים צריך לשמור רחוק.
סגורה (P2S, H2S, Centauri Carbon 2, 5M Pro, Core One): חום יציב יותר בפנים, דלת, מסנן ורעש מעומעם. היא עולה יותר ותופסת יותר מקום.
ויש פרדוקס: PLA לא אוהב חום, ובמארז סגור וחם הוא עלול להתרכך בראש ההדפסה. לפי הוויקי של Bambu Lab, ב-P2S מדפיסים PLA ו-PETG עם מכסה סגור כשהחדר מתחת ל-30 מעלות.
בישראל, באוגוסט, בלי מזגן, זה לא מובן מאליו. מדפסת סגורה בחדר ממוזג היא הכי נוחה, ובחדר חם אולי תצטרכו לפתוח את הדלת.

צבע אחד מול מערכת צבעים
מערכת אוטומטית (AMS lite ו-AMS 2 Pro של Bambu Lab, CANVAS של Elegoo) מחזיקה עד ארבעה גלילים ומחליפה ביניהם לבד.
המחיר הנסתר הוא פסולת. בכל החלפת צבע נדחף החוצה פלסטיק של הצבע הקודם. לפעמים יותר מהדגם עצמו.
וכמה זה עולה לקנות אחר כך? הנה ההפרש בין דגם בסיסי ל-Combo, באותה חנות:
- A1 mini אצל Bug: 899 ₪ לעומת 1,590 ₪. הפרש של 691.
- A1 אצל Bug: 1,399 ₪ לעומת 1,899 ₪. הפרש של 500.
- P2S אצל 3DbotX: 3,490 ₪ לעומת 3,990 ₪. הפרש של 500.
- AMS lite לבד, ב-3DbotX: 1,390 ₪.
כלומר, להוסיף אחר כך עולה כמעט פי שניים. אם יש סיכוי טוב שתרצו צבעים בתוך שנה, Combo. ואם התקציב הדוק, צבע אחד לגמרי בסדר.
כמה עולה להמשיך
המדפסת היא רק ההתחלה. המחירים מאותו יום (14.10.2026), כולל מע"מ.
- פילמנט, לקילו: PLA רגיל בין 69 ל-129 ₪ (ProFilament ו-Elegoo ב-ProMaker 69 עד 74, Bambu Lab PLA Basic 129). PETG בין 89 ל-159 ₪. TPU בין 129 ל-171 ₪. ASA בין 115 ל-201 ₪.
- פייה: חלק מתכלה, ואצל רוב הקונים מתחלפת פעם בכמה זמן. פייה נירוסטה ל-A1 mini ול-A1: 139 ₪ (Spider3D). פייה מוקשחת ל-P2S ול-H2S: 295 ₪ (Spider3D). לפייה של 5M Pro: 179 ₪ ביזמקו. ערכת הוטנד ל-Centauri Carbon (הדגם הראשון): 129 ₪ ב-Panda3D.
- משטח הדפסה: כ-150 עד 200 ₪ לפי המדפסת. משטח PEI מגנטי ל-Bambu Lab: 149 ₪ (Spider3D). משטח ל-5M Pro: 150 ₪ (יזמקו). ערכת משטחים ל-Centauri Carbon: 199 ₪ (Panda3D).
- חשמל: לפי השאלות הנפוצות של Bambu Lab, ה-P2S צורכת בהדפסת PLA כ-200 וואט בצריכה יציבה.
- מערכת צבעים: ראו למעלה.

תכננו מראש כמה עולה ההדפסה. מחשבון התמחור והמדריך תמחור הדפסות מראים איך להפוך גרמים ושעות למחיר.
אוויר, ריח ורעש: עובדות, בלי דרמה
מדפסות FDM (כאלה שממיסות חוט פלסטיק) פולטות חלקיקים זעירים ותרכובות אורגניות נדיפות (VOC) בזמן ההדפסה. הכמות תלויה בעיקר בחומר ובטמפרטורה.
במחקר של אזימי ועמיתיו מ-2016 ב-Environmental Science & Technology (המאמר) ABS פלט הרבה יותר מ-PLA, ו-PLA היה בקצה הנמוך. "קצה נמוך" הוא לא "אפס".
המכון האמריקאי לבריאות ובטיחות תעסוקתית (NIOSH) במדריך הבטיחות שלו ממליץ על מארזים מאווררים, שאיבה מקומית ונהלי עבודה. משרד הבריאות של מדינת וושינגטון, בהנחיות לבתי ספר, מציין ש-PLA הוא בעל פליטת החלקיקים הנמוכה מבין החוטים הנפוצים.
מה עושים בפועל בבית:
- PLA ו-PETG לשימוש יומיומי. ABS ו-ASA רק במדפסת סגורה, בחדר מאוורר.
- לא בחדר השינה ולא ליד השולחן שאתם יושבים בו שעות.
- חלון פתוח או אוורור בהדפסות ארוכות.
- מסנן מובנה עוזר, אבל לא מחליף אוורור. ב-P2S יש מסנן פחם פעיל שצריך להחליף אחרי כ-1,440 שעות הדפסה (לפי הוויקי של היצרן). ל-Centauri Carbon 2 ול-5M Pro יש לפי היצרנים מסנן HEPA ופחם. אלה טענות יצרן, לא בדיקה עצמאית.
- בטיחות חום וחשמל: משטח יציב ולא דליק, הרחק מווילונות ונייר, גלאי עשן בחדר, ובלי להשאיר הדפסה ארוכה בבית ריק. ושום ספל קפה ליד המדפסת. כן, אנחנו יודעים.
עוד: בטיחות ומיקום.
איפה קונים בישראל
כמה חנויות מציגות את עצמן כיבואן רשמי של אותו מותג, וזה בסדר. מה שחשוב הוא שתשאלו בכתב מי נותן את האחריות, איפה מתקנים, ומה בקופסה.
- Bug: משפחות Bambu Lab A1, A2L, P1S ו-P2S. בדפים כתוב: אחריות שנה דרך היבואן הרשמי, באג מולטיסיסטם.
- 3DbotX (ראש פינה): טוענת שהיא יבואנית רשמית של Bambu Lab, Snapmaker ועוד. אחריות שנה ומעבדת תיקונים. מבחר רחב, מ-A1 mini עד H2S.
- ProMaker (כפר סבא): Bambu Lab, Elegoo Centauri Carbon 2, Snapmaker U1, Prusa. בדף ה-A1 כתוב שהמדפסת מגיעה עם אחריות מקומית לשנה ושהיא "גרסה בינלאומית" (שאלו מה זה אומר).
- Panda3D (חולון): Elegoo ו-QIDI. בדף מפורטת אחריות לפי רכיב.
- יזמקו תלת מימד (פתח תקווה): יבואנית Flashforge, Prusa ו-Snapmaker, עם 12 חודשי אחריות, מעבדה ושירות טכנאים בפריסה ארצית לפי הדף.
- Spider3D (יבנה): Bambu Lab, פילמנט וחלפים.
אנחנו לא קשורים לאף אחת מהחנויות, והקישורים לא כוללים עמלה או מעקב. ספקי חומרי גלם ופילמנט נוספים בספקים.
ואם מזמינים מחו"ל?
- מע"מ ומכס. הפטור ביבוא אישי השתנה כמה פעמים ב-2026, ולכן לא נכתוב כאן מספר. בדקו במחשבון מסי היבוא של רשות המסים, כולל משלוח וביטוח.
- אחריות ושירות. מדפסת ממקור לא רשמי עלולה להישאר בלי אחריות יבואן ובלי תיקון בארץ. שאלו לפני.
- חשמל. בישראל 230 וולט. ודאו על התווית שהמדפסת תומכת בכך ושהתקע מתאים, בלי מתאם מפוקפק לשעות ארוכות.
- יד שנייה. ה-A1 של Bambu Lab (לא ה-mini) עברה קריאת החזרה ב-2024 בגלל כבל המיטה, ליחידות שנמכרו לפני 30 בינואר 2024. בדקו את המספר הסידורי מול דף ההחזרה של היצרן.
ואחרי מע"מ, משלוח ואחריות, ההפרש לא תמיד נשאר הפרש. חשבו לפני שמזמינים.
מה מדפיסים בשבוע הראשון
הדפסה ראשונה: דבר קטן שנגמר בכמה עשרות דקות (תלוי בדגם ובהגדרות), בערך שני ספלי קפה. ומה שיוצא הוא אותו מחזיק מפתחות על כל מדפסת ברשימה.
- שם על מחזיק מפתחות. מחזיק מפתחות שם. ויש לכם גם לייזר? אותו כלי מייצא גם לחיתוך, עם אותו עיצוב בדיוק.
- הלוגו שלכם. ממירים תמונה לוקטור, ואז מחזיק מפתחות מ-SVG.
- שלט מחובר. חיבור וחריטת טקסט מחבר אותיות חופפות לחתיכה אחת.
- קצת צבע. SVG שכבתי נותן שכבות בצבעים, גם בלי מערכת צבעים.
- לפני כל הדפסה ארוכה. בדיקת קובץ תלת-ממד. איפה משיגים דגמים: מקורות למודלים.
בשורה התחתונה
חזרנו ללשונית אחת עשרה. אפשר לסגור עשר מהן. ממה שנשאר, שלוש שאלות: מה אני מדפיס, איפה היא תעמוד, וכמה אני מוכן להשקיע.
בקצרה:
- תחביב ראשון: A1 mini או A1.
- מוכרים בהתאמה אישית: Combo (A1, Centauri Carbon 2 או P2S).
- חלקים פונקציונליים: סגורה (P2S, Centauri Carbon 2, Core One).
- חפצים גדולים: A2L או H2S.
- דירה קטנה: סגורה עם מסנן, בחדר מאוורר.
- הרבה צבע: Combo או U1.
- בכל מקרה: בדקו את אותו Combo בשתי חנויות.
ואם בחרתם "לא נכון"? אין דבר כזה בין אלה. שבוע אחרי ההדפסה הראשונה, כבר לא תזכרו על מה התלבטתם. והקפה? יש סיכוי שדווקא הפעם הוא ישאר חם.



